Úvod > Škola > Aktuálně > Dopravní hřiště 4. a 5. třída

Dopravní hřiště 4. a 5. třída

17.4.2019

Ráno jsme se s 4. třídou sešli na autobusovém nádraží ve Sloupnici. Nasedli jsme do autobusu a jeli do Vysokého Mýta. V Českých Heřmanicích k nám přistoupily mraky dětí a autobus byl tak plný, že jsem se divila, že nás všechny uvezl. Vystoupili jsme na zastávce a šli dlouho do kopce. Když jsme došli na autodrom, šli jsme hned za panem Vokálem do učebny psát testy, které nebyly těžké. Byly tam věci, které jsem znala. Také nám spoustu informací pan Vokál pověděl předchozí den, kdy nás navštívil ve škole. Následoval výběr kola a jízda na dopravním hřišti. Hřiště bylo pěkné, moc se mi tam líbilo. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – holky a kluci. Na hřišti jsme se střídali. Když jsme jezdily my holky, kluci se stali chodci a pak obráceně. V závěru jsme všichni dostali „řidičáky“ (průkazy cyklisty). Když jsme odcházeli, stavili jsme se na točenou zmrzlinu. „Mňam, byla moc dobrá.“ Potom jsme došli na zastávku, a protože jsme měli ještě čas, mávali jsme na jedoucí auta. Někteří nám na oplátku také zamávali, někteří i dokonce na pozdrav zatroubili. Byla to legrace.