Úvod > Škola > Aktuálně > HODNOCENÍ LYŽAŘSKÉHO KURZU

HODNOCENÍ LYŽAŘSKÉHO KURZU

4.2.2018
9.2.2018

4.2. – 9.2. 2018 – Jeseníky / Rapotín, Velké Losiny, Loučná nad Desnou, Kouty nad Desnou/

V letošním školním roce se lyžařského kurzu zúčastnilo 21 žáků. 17 žáků  bylo ze sedmé třídy, pro kterou je vždy lyžařský kurz uspořádán. Dále projevili zájem o lyžařský kurz 3 žáci z devátého ročníku a jeden žák ze 4. ročníku základní školy ve Vysokém Mýtě. Žáci měli možnost zapůjčit si lyžařské, či snowboardové vybavení přímo na naší škole.

Ubytování:  Žáci a pedagogové byli ubytováni v areálu rekreačního zařízení Losinka v Rapotíně, poblíž Velkých Losin. Ubytování bylo ve zděné budově, ve třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích. Stravování probíhalo ve vedlejší budově. Snídaně formou švédských stolů, 2x  obědy v penzionu Oáza v Loučné nad Desnou, 2x obědy v areálu Losinka a 1x oběd v lyžařském středisku Kouty nad Desnou. Dále byly do stravovacího režimu zahrnuty 2x denně svačiny a dostatečný pitný režim.

Doprava: Do Rapotína byli žáci dopraveni předem objednaným autobusem, který nás vyložil  přímo v areálu Losinka. Na sjezdovku v Loučné nad Desnou byli dopravování rovněž autobusem /2x denně, ráno v 8.30 hod. a odpoledne v 16.30 hod., ve středu a pátek ve 12 hod./. Ve čtvrtek byl využit skibus, sloužící lyžařskému areálu Kouty nad Desnou.

Lyžování a snowboarding: Účastníci lyžařského kurzu byli dle svých zájmů a dovedností rozděleni do třech družstev. Družstvo snowboardistů vedl pan ředitel Václav Sychra, družstvo pokročilých lyžařů pan zástupce Vít Hospodka a družstvo začátečníků p. učitelka Marcela Jiskrová. V pondělí, úterý a ve středu dopoledne proběhla výuka lyžování a snowboardingu na sjezdovce v Loučné nad Desnou, která byla v provozu pouze do poloviny své délky, z důvodu špatných klimatických podmínek, které nedovolily zasněžit celý svah umělým sněhem. Vzhledem k tomu, že na sjezdovce, kromě jednoho odpoledne nevznikali dlouhé fronty při čekání na vlek, proběhl výcvik dle požadovaných předpokladů. Ve čtvrtek se vyjelo do lyžařského areálu v Koutech nad Desnou. Zde měli žáci možnost seznámit se s dalšími typy vleků, ale hlavně využít své lyžařské dovednosti na kilometrových sjezdovkách. V pátek se v areálu Loučné nad Desnou uspořádaly závody v lyžování /v kategorii dívek a chlapců/ a  snowboardingu.  V polovině týdne jsme navštívili termální lázně ve Velkých Losinách a zrelaxovali tak svá sportem unavená těla. Po celý týden probíhaly každý večer přednášky, věnované různým tématům – lyžařské a snowboardové výzbroji a výstroji, mazání lyží, zajímavostem z regionu Jeseníků, zdravovědy, nebezpečí hor a pravidlům chování na sjezdovce.

Závěr: Přestože nám sněhové podmínky příliš nepřály, mohl lyžařský výcvik proběhnout dle plánu, a kdo měl zájem, naučil se lyžovat, jezdit na snowboardu, případně se zdokonalil ve svých dovednostech. Žáci měli rovněž možnost být sami, bez rodičů, pouze s třídním kolektivem a učiteli. Děkuji oběma instruktorům za veškerou práci a pomoc na lyžařském výcviku.                                                  Marcela Jiskrová – vedoucí lyžařského kurzu

Foto: http://www.zs-sloupnice.cz/fotogalerie/lyzarsky-kurz