Úvod > Škola > Aktuálně > Informace k nástupu žáků 9. třídy do školy

5.5.2020
18.5.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k harmonogramu otevírání škol je od 11.5.2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků, jejíž hlavním cílem je příprava na přijímací zkoušky. Ministerstvo školství vydalo doporučení, jak postupovat v rámci ochrany zdraví do konce školního roku 2019/2020. Materiál je k dispozici v příloze níže. Prosíme o prostudování. Jedním z důležitých bodů je  povinnost zákonného zástupce žáka vyjádřit zájem o docházku do školy, pro žáky 9. tříd do 7.5.2020. Učiňte tak prostřednictvím elektronické žákovské knížky, na kterou Vám přijde zpráva od zástupkyně ŘŠ. V odpovědi prosím uveďte, zda máte zájem o docházku a přípravu o přijímací zkoušky.

1/ Od 11.5.2020 musíme stanovit školní skupiny při počtu max. 15 žáků. Počítáme s docházkou 2x týdně v dopoledních hodinách.

2/ V rámci hygienických opatření upozorňujeme, že na cestu do školy a ze školy a pohyb ve škole se vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

- zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky - rouškou

- dodržení odstupu 2 metry

3/ V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani učitelé nosit roušku, pokud je zachován odstup 2 m.

4/ V pondělí 11.5.2020 v 7:30 zahájíme přípravu v 9. třídě dvouhodinovým procvičováním a přípravou na přijímací zkoušky z českého jazyka s Mgr. Hrdinovou. Následovat bude tříhodinové procvičování a příprava z matematiky s Mgr. Štantejskou. Dle organizačních možností a zejména potřeb žáků stanovíme další termíny společného procvičování. Oběd žákům 9. ročníků vzhledem k hygienickým omezením v DpS Sloupnice nebude poskytován.

5/ Zákonný zástupce má povinnost podepsat čestné prohlášení (o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění) a podepsat seznámení s rizikovými faktory u osob viz. příloha níže. S tímto podepsaným dokumentem bude žákovi umožněn vstup do školy za podmínek stanovených výše zmíněným doporučením. Vytiskněte si prosím toto čestné prohlášení, vyplňte a v pondělí 11.5.2020 ho dítě odevzdá učiteli. Bez tohoto prohlášení není vstup do školy možný. Žák musí mít dvě roušky a igelitový sáček na jejich uskladnění.

Děkujeme za pochopení. Chápeme, že některá opatření jsou pro účastníky nepříjemná, ale pokusíme se vše společně zvládnout.

Mgr. Václav Sychra

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ - nutné při prvním vstupu do školy