Úvod > Škola > Aktuálně > Příměstský tábor v Litomyšli

Příměstský tábor v Litomyšli

27.2.2020

Tábor je určen pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnují se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody měřily nejen pH a určovaly tvrdost, ale také zkoumaly, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, aby si vyzkoušely sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos děti čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Prozkoumají, jak funguje lidské tělo, co se dá zkoumat v kuchyni a budou se věnovat i neživé přírodě. A na konci, kdo ví, třeba dostanou i největší odměnu vědce, Nobelovku!

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Příměstský tábor Litomyšl