Úvod > Škola > Aktuálně > Školská olympiáda

Školská olympiáda

29.5.2019

Dne 29.5.2019 se sedmnáct žáků z obou stupňů naší školy vypravilo do Vysokého Mýta, kde se pořádala Školská olympiáda. Soutěžilo se v pěti disciplínách ve čtyřech věkových kategoriích. Našim soutěžícím se vesměs dařilo a obsadili spoustu dobrých míst. Častokrát skončili těsně pod medailovou bednou. Přivezli dokonce tři bronzové a zlatou medaili. O dvě bronzové se postarala Alena Hlávková v kategorii 3.-4. tříd v běhu na 200m a sprintu. O bronzovou a zlatou medaili se postaral Pavel Bělovský v běhu 400m a skoku dalekém.

Kromě výsledků si děti domů odnesly zážitky se sportovci z ostatních škol, zkušenosti ze sportovních disciplín a sportovního ducha, který naplňoval celý průběh akce. Můžeme doufat, že v příštích letech se zúčastníme jako škola znovu a výsledky budou ještě lepší.