Úvod > Škola > Aktuálně > Výukový program A světlo světa spařila kniha

Výukový program A světlo světa spařila kniha

25.11.2019

VÝUKOVÝ PROGRAM A SVĚTLO SVĚTA SPATŘILA KNIHA

V pondělí 25. 11. 2019 žáci 7. třídy absolvovali výukový program A světlo světa spatřila kniha na zámeckém návrší v Litomyšli, kde se dozvěděli, jak dříve vznikaly knihy, kdo a jak je psal. Nahlédli tak do knihařského řemesla a sami si vyrobili vlastní knihu. A jaké byly jejich recenze?

Proběhlo to dne 25. 11. 2019 v pondělí na zámku v Litomyšli. Byl to program o knížkách, jak se dřív tiskly, ilustrovaly atd. Program probíhal přes dvě hodiny od 9:30 do 12:00. Na začátku nám paní lektorka povídala o knížkách a měla k tomu moc pěknou prezentaci. Potom jsme vyráběli takové knížečky. Bylo to celkem těžké dávat pozor, aby se vám nezašmodrchala šňůrka, ale zvládli jsme to. Na to, že se mi to zašmodrchalo, tak to dopadlo dobře. Tenhle program bych doporučila těm, co zkoumají dějiny, těm co rádi tvoří a hlavně těm, co mají rádi knížky. Líbilo se mi to, že jsme tam vyráběli. Z knížky si udělám kuchařku a zhodnotila bych to čtyřmi hvězdičkami.

Hana Vondrová

25. 11. 2019 proběhl naučný pr. A světlo světa spatřila kniha. Tohoto programu se zúčastnila sedmá třída ZŠ Sloupnice. Proběhl v zámku v Litomyšli. Program začal promítáním o historii knihy a pokračoval vlastní výrobou knihy. Mně osobně se líbilo promítání, výroba knihy už nebyla tak zábavná. Promítání bych doporučil, ale výrobu knihy ne, protože to bylo nezáživné a trochu jsem se nudil. Svoji knihu jsem dal mladšímu bratrovi, aby si do ní kreslil. Hodnocení dvě a půl hvězdičky z pěti.

Pavel Bělovský

V Litomyšli dne 25. 11. 2019 byla sedmá třída ze Základní školy ve Sloupnici na programu: A světlo světa spatřila kniha. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, např.: jak se vyráběl papír, z čeho se dělaly desky na knihu atd. Pak jsme si vyráběli vlastní knížky. Program se mi, a myslím že i spolužákům, moc líbil. Užili jsme si to a zkusili jsme si něco nového.

Recenzi napsala: Magdaléna Sýkorová

Dne 25. 11. 2019 proběhl program o knihách. Zúčastnila se 7. třída ze ZŠ Sloupnice. Program se konal na zámku v Litomyšli od 9:30. Dozvěděli jsme se o historii knih a sami jsme měli možnost si malou knížku vyrobit. Podle mě to bylo zdlouhavé, ale jinak se mi program líbil. Doporučila bych ho trpělivým a neaktivním lidem. Do malé vyrobené knížky si nalepím fotky a dopíšu si k nim popisky. Hodnotím to třemi hvězdičkami z pěti.

Lucie Jůvová

Dne 25. 11. 2019 jsme se zúčastnili (7. tř. ZŠ Sloupnice) zajímavého výukového programu v Litomyšli. Program byl velice pěkný a určitě bych se tam chtěla znovu podívat. Na programu jsme se dozvěděli, jak se vyvíjela kniha a knihu jsme si mohli sami vyrobit. Vedoucí tohoto programu byla velmi milá a ochotná. Program probíhal u zámku v Litomyšli. Program bych doporučila úplně všem, jelikož si myslím, že asi každý by měl vědět, jak je těžké vyrobit knížku a podle toho by se k nim tak choval. Já si moji ručně vyrobenou knížku ponechám a budu si do ní zapisovat nejlepší zážitky. A co uděláte s knížkou vy? Hodnotím čtyři a půl hvězdičky z pěti.

Šárka Stoklasová

V pondělí 25. 11. 2019 se VII. třída ZŠ Sloupnice zúčastnila programu v Litomyšli. Byl to výlet, na kterém se žáci VII. třídy poučovali o tom, jak kniha vznikla a poté si ji i sami zkoušeli vyrobit. Kniha, kterou si žáci vyrobili, byla z: kartonu, barevného papíru, také zapojili šití, aby byly desky spojené a nevypadávaly. Probíhalo to tak, že paní, která tohle organizovala, promítla na interaktivní tabuli postup a žáci podle toho tvořili své knížky. Nebylo tam vůbec nic, co by se nemělo líbit, páč to bylo vše velmi dobře zorganizované a nebyly žádné problémy. Trochu se mi nepovedlo to zašívání, ale ta paní mi s tím pomohla a vysvětlila, takže to nakonec dopadlo dobře. Bylo to vcelku jednoduché a krásné. S mým výtvorem mám v plánu udělat komiks z jedné animované pohádky. Doporučila bych to všem, kteří rádi vyrábí a zajímá je historie knih. Hodnotím třemi hvězdičkami ze čtyř.

Nela Kulhavá