ZÁKLADNÍ ŠKOLA SLOUPNICE Horní Sloupnice 14 565 53 Sloupnice
tel.: 465 549 222 mobil: 734 230 430
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně > Byli jsme plavat......

Byli jsme plavat......Datum konání:
5.3.2019

Každý rok od ledna do března jezdíme na deset lekcí plavání do bazénu v České Třebové. My, žáci od první do čtvrté třídy, jsme rozděleni do družstev podle toho, jak jsme už na plavání šikovní.

Pokaždé nás čeká jiný program. Na začátku hodiny se rozcvičíme a zahrajeme si hry ve vodě….třeba na honěnou. Abychom nedostali „babu,“ zachrání nás, když se na chvíli potopíme.

Na suchu pak zkoušíme různé plavecké styly. Nejdřív průpravné cviky, zvlášť rukama a nohama, a když nám to už jde, tak zkoušíme hýbat rukama i nohama najednou. Ve vodě pak zkoušíme plavat a hned je poznat, jestli jsme to nacvičili dobře. Abychom to dobře zvládli, používáme spoustu plaveckých pomůcek jako destičky, velké desky, nadnášecí pásy a hady. Dneska jsme navíc kromě plavání zkoušeli i záchranu tonoucího a skok do hluboké vody. Ostatní družstva zase procvičovala skákání „kufru a šipky“ a ti nejšikovnější skákali i ze startovního bloku. Pořád se něco děje a všechno co nejvíc ve vodě. V polovině lekce máme krátkou přestávku na oddech, ale pak už se zase těšíme do vody. Občas na nás musí instruktorky zvýšit hlas. Třeba v našem družstvu, když se někteří z nás tahali za plavky místo záchrany tonoucího. Ale pak jsme si v našem družstvu zahráli potápěčskou hru na lovení puků pod vodou a byla legrace. Hra se střídá s procvičováním plaveckých stylů. Zrovna dneska to byl kraul a znak. Ani si často nevšimneme, že už je konec.

Vlastně ještě ne. Na závěr máme deset minut volna, a přestože musíme zůstat ve družstvech, aby nás instruktorky viděly, můžeme se různě potápět, dělat kotouly na deskách ve vodě nebo plavat. Je fajn, že instruktorky jsou často ve vodě s námi a na závěr si zaplaveme i s naším učitelem tělocviku. Dnes jsme se s ním i fotili. Kdyby se nějaká mamka, nebo taťka chtěli jet podívat, jak nás to v bazénu ve Třebové baví, stačí říct. Můžou se s námi posadit do autobusu a vyrazit….

 http://www.zs-sloupnice.cz/fotogalerie/byli-jsme-plavat