Úvod > Škola > Aktuálně > Nová nařízení KHS k 5.10.2020

Nová nařízení KHS k 5.10.2020

5.10.2020

Z důvodu nařízení krajské hygienické stanice Pardubického kraje, které  platí pro fungování škol v době nouzového stavu přijímáme od pondělí 5.10.2020 tato opatření:

1/ u 1. stupně základních škol a přípravné třídy základních škol se v rámci vzdělávání zakazuje zpěv (výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu). Režim pro sportovní činnosti se nemění.

2/ Pohybové a sportovní aktivity na 1. stupni budou probíhat v lichých týdnech pro žáky 1. třídy a v sudých týdnech pro žáky 2. třídy z důvodu zachování společných skupin žáků.

3/ u 2. stupně základních škol se v rámci vzdělávání zakazuje zpěv (výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu), zakazují se také sportovní činnosti (hodinu tělesné výchovy lze naplnit jakýmkoliv jiným obsahem).

4/ Tělesná výchova bude probíhat dle jednotlivých tříd (nebudou rozdělené na chlapce a dívky z důvodu zachování společných skupin žáků).  Vyučujíci TV - 6. třída - Bc. Marcela Jiskrová, 7. třída - Mgr. Jiří Lorenc, 8. třída - Mgr. Jiří Lorenc, 9. třída - Mgr. Martina Králíková. Doporučeny tělesné aktivity formou procházek (platí zákaz převlékání na TV). V případě špatných klimatických podmínek pro pobyt venku lze hodinu tělesné výchovy naplnit jakýmkoliv jiným obsahem ve prostorách školy a školních zařízení při dodržení platných hygienických norem.

5/ Pohybové a sportovní aktivity  pro druhý stupeň jako nepovinný předmět se z organizačních důvodů po dobu nouzového stavu ruší dle podmínek nařízení KHS pardubického kraje.