Úvod > Škola > Aktuálně > Nová opatření MŠMT a MZ ohledně epidemiologické situace

Nová opatření MŠMT a MZ ohledně epidemiologické situace

18.9.2020

Nová opatření MŠMT a MZ ohledně epidemiologické situace

Naším cílem je udržet školu co nejdéle v běžném režimu a nařízení karantény co nejmenšímu počtu osob v případě výskytu nákazy ve škole, proto zavádíme od pondělí 21.9.2020 povinnost nošení roušek v ranní družině. Dále žáci o přestávkách mají zakázán pohyb ve společných prostorách, po chodbách a návštěvu jiných tříd s výjimkou nezbytného použití WC.

Z dopisu ministra Plagy:

Pro 1. stupeň základních škol a přípravné třídy základních škol se režim nemění. V rámci výuky v učebnách se ochrana dýchacích cest nevyžaduje. Ochrana dýchacích cest není vyžadována ani během přestávek při pobytu žáků v učebně. Žáci i všichni pracovníci školy musí nosit ochranu dýchacích cest ve společných prostorách školy (např. chodby a záchody).

• Pro 2. stupeň základních škol, střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy, základní umělecké školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky a všechna školská zařízení (s výjimkami uvedenými dále) se mimořádným opatřením zavádí povinnost nošení ochrany dýchacích cest pro všechny žáky a pracovníky školy nebo školského zařízení ve všech vnitřních prostorech školy nebo školského zařízení, tedy včetně učeben. Ochrana dýchacích cest u žáků, studentů a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).
  • Pracovníci škol a školských zařízení nemusí ochranu dýchacích cest nosit ani v případě, kdy vykonávají práci na jednom místě – typicky v kabinetu, pracuje-li taková osoba ve vzdálenosti nejméně 2 metry od jiné osoby, (viz část I., bod 2, písm. p) Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochranných prostředků dýchacích cest.