ZÁKLADNÍ ŠKOLA SLOUPNICE Horní Sloupnice 14 565 53 Sloupnice
tel.: 465 549 222 mobil: 734 230 430
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně > Školní olympiáda

Školní olympiádaDatum konání:
5.9.2019

Ve čtvrtek 5.9. jsme uspořádali školní olympiádu. Příprava proběhla již na konci školního roku, kdy jednotlivé týmy vymýšlely názvy, malovaly vlajky, skládaly pokřiky a nominovaly sportovce do jednotlivých disciplín. Bohužel na konci školního roku, kdy mělo olympijské klání původně proběhnout, panovalo tropické počasí a tak komise rozhodčích rozhodla (s ohledem na zdraví sportovců) přesunout olympiádu na začátek školního roku. Týmy byly připravené, jen je posílili noví prvňáčci.
Ráno jsme zahájili olympiádu nástupem, vztyčením vlajky a zapálením olympijského ohně, kterého se ujal sám pan starosta. Týmy se představily a zakřičely svůj pokřik. Na hřišti už byly připraveny disciplíny, některé tradiční, jiné méně - běžecká štafeta, biatlon (na koloběžkách), Sloupnice Ralley, vrh koštětem, hod holínkou a skoky do dálky. Velký úspěch měla i soutěž v přetahování, kterou vyhrál tým Žrouti.
A jak se umístily týmy v součtu všech olympijských disciplín? Na prvním místě tým se jménem Terminátoři, druhé místo si v závěrečné rozstřelu v přetahované (pro shodu bodů z olympiády) vybojovali Banáni a bronzové medaile jsme na krk pověsili týmu Hrdinovců.
Jak ale olympijské heslo říká "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!". Užili jsme si netradiční školní den, poznali nové prvňáčky, táhli jsme za jeden provaz a fandili si.

https://www.zonerama.com/FotkyMK/Album/5595019