Úvod > Škola > Aktuálně > Testování žáků 22.11. a 29.11.2021

Testování žáků 22.11. a 29.11.2021

22.11.2021
včera
Dne 22. a 29.11. 2021 bude ve školách probíhat plošné testování žáků na onemocnění COVID-19 antigenními testy. Stejně jako v září budou použity testy SEJOY. Rodiče žáků na 1.stupni mohou v případě obav, že to jejich dítě nezvládne, přijít v pondělí ráno do školy a dětem pomoci. Pokud nesouhlasíte s použitím testu s výtěrem z nosu, mohou si žáci přinést vlastní antigenní test, kde je použito testování ze slin. Pokud s testováním nesouhlasíte, z manuálu MŠMT vyplývá, že žáci, jejichž rodiče odmítají testování, musí ve všech prostorách školy nosit roušku.
Ze zkušeností víme, že děti testování zvládají bez problémů. V případě pozitivního výsledku testu neodchází do karantény celá třída, ale pouze žák s pozitivním testem. Žáci, kteří v pondělí budou nepřítomní, se testují první den nástupu do školy. Pokud žák bude pozitivní, kontaktujeme rodiče telefonicky, buďte proto prosím dostupní, abychom celý proces urychlili.
Z manuálu MŠMT k testování vybíráme důležité informace:
  Testování proběhne ve dvou termínech - 22. a 29. 11. 2021.
 • Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS.
 • Testovat se bude antigenními testy, které budou standartně distribuovány školám (viz níže), na PCR testování nebude v tomto případě poskytován příspěvek ze státního rozpočtu.
 • Testování není bariérové, proto pokud se děti, žáci nebo zaměstnanci neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu (zaměstnanci jsou povinni v tomto případě nosit ochranu úst a nosu i ve venkovních prostorech).
 o Výjimky z povinnosti jsou stejné jako v září (např. ze zdravotní důvody potvrzené lékařem, při činnosti jejíž charakter to neumožňuje .