ZÁKLADNÍ ŠKOLA SLOUPNICE Horní Sloupnice 14 565 53 Sloupnice
tel.: 465 549 222 mobil: 734 230 430
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuálně > Družinový výlet - ŠD I.

Družinový výlet - ŠD I.Datum konání:
17.6.2019

 V pondělí 17.6 jsme si udělali společně s devátou třídou závěrečný výlet do České Třebové do pravěké osady Křivolík. Vyjížděli jsme brzy ráno, abychom toho stihli co nejvíce. Po příjezdu do České Třebové jsme si hráli v parku Javorka – luštili jsme, soutěžili, plnili různé úkoly a něco se dozvěděli i o České Třebové. Pak jsme se vydali po šipkách a dalších úkolech lesem směrem k osadě Křivolík. Cestou jsme stavěli domeček pro skřítka, poznávali přírodu a zase soutěžili.

V pravěké osadě pro nás byl připravený program o tom, jak se žilo v pravěku. Stříleli jsme z luku, vařili a ochutnávali pravěké jídlo, učili se tkát látky a pracovali s pravěkými nástroji, štípali dřevo pravěkou sekyrkou a obdělávali půdu. Dozvěděli jsme se o pravěku mnoho zajímavého, co příští rok určitě využijeme ve výuce vlastivědy nebo dějepisu. Nakonec jsme si ještě opekli buřty a vydaly na zpáteční cestu.

Cestou jsme si ještě stihli zahrát na hřišti v parku Javorka. A pak jsme unavení odjeli autobusem zpátky domů. Den v pravěké osadě se nám moc líbil, výlet se povedl a s deváťáky to bylo také super.

 

https://www.zonerama.com/FotkyMK/Album/5401280